TRAGEDIE pe un stadion de fotbal. Zeci de VICTIME după prăbușirea unui zid / FOTO

breaking news

Opt persoane au murit și cel puțin 49 de răniți după ce un zid s-a prăbușit, în urma unei ambuscade la finalul unui meci în Senegal.

Incidentul s-a petrecut sâmbătă seara la stadionul Demba Diop din capitala Dakar, la sfârșitul finalei League Cup dintre echipele Stade de Mbour și Union Sportive Ouakam, transmite BBC.

Lovitură GREA pentru Mircea Dinescu! Afacerile poetului au luat-o la vale. Ce sumă URIAȘĂ a pierdut

Scorul s-a păstrat egal 1-1 după 90 de minute, însă Mbour a reulit să înscrie în prelungiri, moment în care s-au declanșat violențele în public.

Potrivit presei locale, au avut loc încleștări între galerii și poliție, fiind necesară intervenția cu gaze lacrimogene. Acesta a fost momentul când s-ar fi declanșat ambuscada.