DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Tragerea la sorţi a primului tur preliminar din Europa Conference League - Reprezentantele României intră în competiție în turul 2

UEFA
Europa Conference League UEFA

Puskas Akademia, vicecampioana Ungariei, echipă la care joacă internaţionalul român Alexandru Băluţă, va juca în primul tur al competiţiei de fotbal Europa Conference League contra formaţiei finlandeze Inter Turku, potrivit tragerii la sorţi efectuate marţi la Nyon, notează Agerpres.

Fehervar FC, formaţie la care evoluează fundaşul Adrian Rus, va primi replica echipei armene Ararat Erevan.

Reprezentantele României în această competiţie, aflată la sezonul inaugurală, FCSB, Universitatea Craiova şi Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, vor intra în cursă în turul secund preliminar, urmând să îşi afle miercuri (14:30) potenţialele adversare din această fază. Şi CFR Cluj va ajunge în turul al doilea preliminar din Europa Conference League, dacă va pierde dubla cu Borac Banja Luka, din primul tur preliminar al Ligii Campionilor.

Programul partidelor din primul tur preliminar al Europa Conference League (meciuri pe 8 şi 15 iulie).
Grupa 1
Levadia Tallinn (Estonia) - St Joseph's (Gibraltar)
Inter Turku (Finlanda) - Puskas Akademia (Ungaria)
Decic (Muntenegru) - Drita (Kosovo)
Suduva (Lituania) - Valmiera (Letonia)

Grupa 2
La Fiorita 1967 (San Marino) - Birkirkara (Malta)
Mons Calpe (Gibraltar) - Santa Coloma (Andorra)
Velez Mostar (Bosnia-Herţegovina) - Coleraine (Irlanda de Nord)
Domzale (Slovenia) - Swift Hesper (Luxemburg)

Grupa 3
Shkupi 1987 (Macedonia de Nord) - Llapi (Kosovo)
Dinamo Batumi (Georgia) - Tre Penne (San Marino)
Sfîntul Gheorghe (R. Moldova) - Partizani Tirana (Albania)
NK Maribor (Slovenia) - Urartu (Armenia)

Grupa 4
Laci (Albania) - FK Podgorica (Muntenegru)
Milsami Orhei (Rep. Moldova) - FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina)
Noah (Armenia) - KuPS Kuopio (Finlanda)
MSK Zilina (Slovacia) - Dila Gori (Georgia)

Grupa 5
FH Hafnarfjordur (Islanda) - Sligo Rovers (Irlanda)
Paide Linnameeskond (Estonia) - Slask Wroclaw (Polonia)
RFS (Letonia) - KI Klaksvik (Feroe)
Bala Town (Ţara Galilor) - Larne (Irlanda de Nord)

Grupa 6
Fehervar FC (Ungaria) - Ararat Erevan (Armenia)
Gagra (Georgia) - Sutjeska Niksic (Muntenegru)
Sileks Kratovo (Macedonia de Nord) - Petrocub-Hînceşti (R. Moldova)
Siroki Brijeg (Bosnia-Herţegovina) - Vllaznia Shkoder (Albania)

Grupa 7
Stjarnan (Islanda) - Bohemians Dublin (Irlanda)
Glentoran Belfast (Irlanda de Nord) - The New Saints (Ţara Galilor)
Sant Julia  (Andorra) - Gzira United FC (Malta)
Europa (Gibraltar) - Kauno Zalgiris (Lituania)

Grupa 8
Dundalk (Irlanda) - Newtown (Ţara Galilor)
Spartak Trnava (Slovacia) - Mosta (Malta)
Struga (Macedonia de Nord) - FK Liepaja (Letonia)
Racing FC Union Luxembourg (Luxemburg) - Breidablik (Islanda)
Honka Espoo (Finlanda) - NSI Runavik (Feroe)

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.