Trei femei au fost transportate luni la Spitalul Municipal din Mediaş după ce au fost rănite într-un accident produs pe DJ 142E, lângă oraşul Dumbrăveni, unde maşina în care se aflau a ieşit de pe şosea şi s-a oprit pe un câmp, a anunţat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Sibiu, Elena Welter, potrivit Agerpres.
"Din primele cercetări s-a stabilit că, în timp ce conducea un autoturism dinspre Dumbrăveni spre Alma, un medieşean în vârstă de 52 de ani, pe fondul vitezei neadaptate, a pierdut controlul direcţiei de deplasare şi a ieşit în afara părţii carosabile, oprindu-se pe un câmp. Trei femei în vârstă de 19, 24, respectiv 52 de ani, pasagere în autoturism, au fost transportate la spital conştiente. Cercetările continuă în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor producerii accidentului", a precizat Elena Welter.
Echipajul SMURD a transportat la spital femeia în vârstă de 52 de ani cu un traumatism toracic, iar cei de la Serviciul de Ambulanţă Judeţean le-au dus la Spitalul Municipal din Mediaş pe celelalte două femei rănite, "care au suferit traumatisme lombare şi escoriaţii", potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Sibiu.
Trei femei rănite în urma unui accident rutier produs lângă Dumbrăveni
Explorează subiectul
București
15°C
Articole Similare

19
Ce nu ai voie să faci în Săptămâna Mare: Obiceiuri interzise de la Duminica Floriilor până în Sâmbăta Mare din Săptămâna Patimilor
19

14
FOTO Captură majoră a Gărzii de Mediu: sute de kilograme de somn, transportate ilegal din Italia
14

1.822
CSM motivează avizul negativ pentru procurorul propus la șefia Parchetului General: lipsă de viziune și răspunsuri ezitante (Document)
1.822

39
A încercat să violeze două angajate ale unor săli de jocuri din Paşcani: un bărbat a fost aretstat preventiv
39

7
Consiliul Județean Neamț construiește o centrală fotovoltaică pentru Spitalul Județean
7

3.679
VIDEO Scene de necrezut în Galați: un bărbat, umilit public și „răstignit” în batjocură. Imagini șocante ies la iveală, poliția reacționează
3.679

2.587
Decizie în cazul sociologului Alfred Bulai: fostul profesor de la SNSPA a fost trimis în judecată pentru abuzuri
2.587

29
Un bărbat a murit în urma unui accident de muncă, în subteranul minei Petrila. Acesta avea o problemă medicală
29

3.269
Cum arăta „fabrica” de examene teoretice a șefului ARR Cristian Anton - Functionarul public era liderul GIO - Contribuțiile membrilor
3.269

158
Romsilva l-a premiat pe pădurarul care a salvat cele două minore în județul Mureș
158

1.113
Piedone scapă definitiv de controlul judiciar: Curtea de Apel Brașov respinge contestația DNA
1.113

258
Controversele din jurul lui Gheorghiță Vlad, șeful Statului Major al Apărării: Tanchist școlit la finalul anilor '80, prins acum în războiul dronelor de la granițele României (presă)
258

119
Programul supermarketurilor și mall-urilor de Paște 2026 în București. Ce trebuie să știi înainte să pleci la cumpărături
119
















Comentează