Udrea, despre o decizie favorabilă a CCR privind dezincriminarea abuzului în serviciu

Autor: Alexandra Cruceru, Redactor

Publicat: 30-05-2016

Actualizat: 30-05-2016

Article thumbnail

Sursă foto: nasul.tv

Elena Udrea a declarat, luni, că, în cazul său, o decizie favorabilă a CCR privind dezincriminarea abuzului în serviciu ar "lăsa-o rece".

Fost ministru, acuzat de o țeapă de milioane de euro

"Din oarecare decenta nu vreau sa vorbesc despre cauzele mele. Ma gandesc ca poate oamenii nu au interes sa afle, desi vad ca sunt foarte multi interesati, de vreme ce foarte multa lume isi da cu parerea despre situatia mea. Eu am o fapta de abuz in serviciu si nu stiu cate alte fapte, ca nu prea a mai ramas in Codul Penal o infractiune care sa nu-mi fie mie imputata. Pe mine ma lasa rece povestea aceasta cu CCR.", a declarat Elena Udrea.

Elena Udrea s-a prezentat luni la Înalta Curte de Casație și Justiție pentru a contesta măsura controlului judiciar impus în dosarul Gala Bute.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri