ULTIMA ORĂ - Monica Niculescu, înfrângere USTURĂTOARE la New York

Monica Niculescu

Echipa formată din Monica Niculescu (41 WTA la dublu) și Margarita Gasparyan (90 WTA la dublu) a pierdut, vineri, finala turneului de la New York, după ce au fost învinse de perechea Darija Jurak (39 WTA la dublu) și Maria Jose Martinez Sanchez (33 WTA la dublu), cu scorul de 5-7, 6-2, 7-10, conform Mediafax.

Partida dintre cele două echipe a avut o durată de o oră și 38 de minute. Primul set a fost unul echilibrat, însă Jurak și Martinez Sanchez s-au impus în fața echipei româncei. În setul doi, Niculescu și Gasparyan au revenit, însă în setul decisiv au fost înfrânte.

În semifinale, Monica Niculescu și Margarita Gasparyan au învins perechea Shuko Aoyama și Aleksandra Krunic, cu scorul de 6-4, 4-6, 11-9.