Un băiat de 7 ani şi o fată de 11 ani, răniţi într-un accident rutier în judeţul Timiş - Maşina în care se aflau a fost lovită de un alt autoturism

Autor: Cătălin Lupășteanu

Publicat: 12-01-2025 21:48

Actualizat: 12-01-2025 23:48

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro


Un băiat de 7 ani şi o fată de 11 ani au fost răniţi, duminică seară, într-un accident rutier în judeţul Timiş. Maşina în care se aflau a fost lovită de un alt autoturism, potrivit news.ro

”Un tânăr în vârstă de 25 de ani a condus un autoturism pe Calea Timişoarei din localitatea Giroc, iar la un moment dat a intrat în coliziune faţă-spate cu un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 39 de ani”, a transmis, duminică seară, IPJ Timiş.

Sursa citată a precizat că, în urma evenimentului rutier, 2 minori au fost transportaţi la spital pentru verificări de specialitate, respectiv un băiat de 7 ani şi o fată de 11 ani, ambii pasageri în autoturismul condus de bărbatul în vârstă de 39 de ani.

În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri