Victor Ponta, lecţii de guvernare pentru Dacian Cioloş: 'Cine trebuia să fie prezent'

Autor: Gabriel Zamfirescu, Redactor

Publicat: 10-10-2016

Actualizat: 10-10-2016

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Fostul premier, Victor Ponta îi dă lecţii de economie şi de guvernare de la distanţă lui Dacian Cioloş. Ponta e prezent la o întâlnire importantă în Turcia şi se întreabă de ce niciun om din guvernul tehnocrat nu este acolo. Mai mult, social democratul îi cere demisia ministrului Energiei, Victor Grigorescu, dar avertizează că Cioloş nu va face asta decât dacă o primeşte "în plic".

Citeşte şi: Un înalt ierarh a ajuns în faţa judecătorilor: E implicat într-un dosar cu un filmuleţ porno

"Particip la Consiliul Mondial pentru Energie care anul acesta se organizeaza la Istanbul/ cred ca pentru Romania nu poate exista dezvoltare economica si sociala sustenabila fara o strategie eficienta si o conectare exacta la ce se intampla in domeniul energiei in Regiunea noastra si pe plan mondial. Si informatiile si opiniile la care am acces aici sunt inestimabile. Participa reprezentanti din peste 100 de tari - presedinti, prim ministrii, ministrii ai energiei / plus conducatorii executivi ai celor mai mari companii publice si private din lume !

Citeşte şi: Sebastian Ghiță, o nouă LOVITURĂ pentru șefa DNA:A folosit adresa de mail și a dat secrete de stat

Intrebare - cine trebuia sa fie prezent si totusi lipseste de la cel mai mare si important eveniment al anului (desi a fost invitat)??? Ati ghicit - Ministrul tehnocrat al Energiei din ..... Romania! Credeti ca deja l-a dat afara Dacian Ciolos ( nu are "aprobare" din pacate) / sau credeti ca a gresit cand a auzit ca e in Turcia si a plecat ( din obisnuinta) spre Insula "Turks and Caicos"?!?", a tunat Ponta pe facebook.

 

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri