Victorie categorică a Galatei, 5-1, în faţa lui Genclerbirligi: Iasmin Latovlevici a intrat în minutul 56 la invingători

Iasmin Latovlevici

Formaţia Galatasaray, la care evoluează Iasmin Latovlevici, a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa Genclerbirligi, într-un meci din etapa a XI-a a campionatului Turciei. Golurile învingătorilor au fost marcate de Mariano ‘7, Maicon ‘43, Gomis ‘46, Tolga ‘50 şi Gomis ‘80. Pentru oaspeţi a înscris Scekic ’84.

Latovlevici a intrat pe teren în minutul 56, în locul lui Maicon. Galatasaray este lider în clasament, cu 26 de puncte, iar Genclerbirligi este pe 17, cu opt puncte, conform news.ro.