VIDEO UMILINȚĂ ISTORICĂ pentru Real Madrid: A fost ÎNVINSĂ acasă, de Șahtior, cu 3-2, după ce a fost condusă cu 3-0

champions league

Real Madrid a fost învinsă, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, de echipa Şahtior Doneţk, într-un meci din grupa B a Ligii Campionilor, în care a avut un gol anulat după consultarea VAR, în minutul 90+2.

Oaspeţii au marcat prin Tete ’29, Varane ’33 (autogol) şi Solomon ’42, ei conducând cu 3-0.

Pentru Real Madrid au înscris Modric ’54 şi Vinicius Junior ’59.

În minutul 90+2, un gol marcat de Vinicius Junior a fost anulat pentru ofsaid, după consultarea VAR.

Vezi golurile AICI

Tot miercuri, Salzburg a remizat pe teren propriu cu Lokomotiv Moscova, scor 2-2, în grupa A. Au marcat Szoboszlai ’45 şi Junuzovic ’50 pentru gazde, respectiv Eder ’19 şi Lisakovici ’75.