Viitorul Regelui Hagi, UMILIT în primul meci al sezonului: FC Voluntari a câștigat Supercupa / VIDEO

gsp.ro
Viitorul Voluntari

Campioana României a încasat prima mare bătaie a noului sezon. Viitorul lui Gică Hagi a pierdut Supercupa României în fața celor de la FC Voluntari, deținătoarei Cupei. A fost 1-0 pentru ilfoveni în partida disputată pe stadionul din Botoșani.

VIDEO CU GOLUL

Singurul gol al meciului a fost marcat de Costin Lazăr în minutul 12. Viitorul și-a făcut misiunea și mai grea în minutul 32, când Ionuț Vînă a făcut un fault la mijlocul terenului și a văzut al doilea cartonaș galben, fiind trimis la vestiare! Este al doilea trofeu din istorie pentru echipa lui Claudiu Niculescu după Cupa câștigată sezonul trecut.