Aurelien Tchouameni prezintă scuze după ce a asistat la un meci din NBA când Real Madrid juca în Cupa Spaniei

Autor: Cătălin Lupășteanu

Publicat: 20-01-2023

Actualizat: 20-01-2023

Article thumbnail

Sursă foto: digisport.ro

Fotbalistul echipei Real Madrid, Aurelien Tchouameni, în prezent accidentat, a prezentat scuze, după ce joi seară a asistat la un meci din NBA disputat la Paris, în timp ce formaţia madrilenă evolua în Cupa Spaniei, potrivit news.ro.

Tchouameni a fost criticat pentru că a fost prezent la meciul Detroit Pistons – Chicago Bulls, scor 108-126. Cei care l-au criticat au considerat că jucătorul ar fi trebuit să fiie alături de colegii săi la partida Villarreal – Real Madrid, scor 2-3.

“Le cer scuze clubului meu, stafului tehnic, colegilor mei şi suporterilor pentru prezenţa mea la un eveniment la ora la care noi jucam în Cupă. Am fost atent tot timpul la ce se întâmpla la Villarreal, dar nu am procedat corect. Îmi pare rău”, a scris Tchouameni pe Twitter.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri