DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Dan Negru bate record după record. La ce s-au uitat românii la TV în noaptea dintre ani

dan negru

Dan Negru a asigurat a reușit să găzduiască pentru a 20-a oară cel mai urmărit program de Revelion. Revelionul de la Antena 1 a fost urmărit mai mult decât următoarele cinci programe de Revelion la un loc.

Revelionul Starurilor, cu măști, s-a apropiat de trei milioane de români în fiecare minut, o cifră și peste Revelionul lui Negru de anul trecut, potrivit datelor prezentate de paginademedia.ro.

Aproape jumătate din tinerii între 18 și 49 de ani (publicul comercial) care aveau televizoarele deschise se uitau la Antena 1, cu Revelionul lui Dan Negru.

Locul al doilea la nivel național și la orașe pentru România TV, cu SuperRevelionul (o petrecere care a început încă din timpul zilei). Postul de știri mai avea puțin și făcea milionul (o audiență mult peste 2019).

Măștile lui Negru (dar din alți ani) s-au văzut și pe Antena 3, unde Mircea Badea și Mihai Gâdea, ca gazde, introduceau imagini din arhivă.

Audiențele posturilor TV în noaptea de Revelion, în intervalul 22.00-2.00, la nivel NAȚIONAL:

NATIONAL Persoane Rtg% Shr%
1Antena 12.840.0001636,2
2Romania TV940.0005,312
3Kanal D765.0004,39,8
4Antena 3361.00024,6
5Pro TV353.00024,5
6Antena Stars317.0001,84
7TVR 2295.0001,73,8
8TVR 1250.0001,43,2
9ETNO232.0001,33
10National TV232.0001,33

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.