HC Dobrogea Sud Constanţa a ratat calificarea în turul al treilea al Cupei EHF la handbal masculin

minge handbal

Echipa de handbal masculin HC Dobrogea Sud Constanţa a ratat sâmbătă, în deplasare, calificarea în turul al treilea al Cupei EHF, deşi a învins formaţia ungară Csurgok KK, cu scorul de 21-19 (9-9), în manşa a doua din turul secund al competiţiei, scrie news.ro.

În manşa tur, HCDS a pierdut, pe teren propriu, cu scorul de 22-24 (9-12), însă la scorul general de 43-43, echipa ungară merge mai departe, pentru că a marcat mai multe goluri în deplasare în manşa tur.

Tot sâmbătă va juca manşa retur din turul secund şi Poli Timişoara, în deplasare cu Olympiacos, 31-29 (14-15) în tur.