Ieșire TĂIOASĂ din PNL după ce Ludovic Orban a fost ÎMBRÂNCIT de bodyguarzi: Niște gorile cu ceafă lată plătite i-au zis să facă pași

Autor: Loredana Codruț

Publicat: 07-07-2021

Actualizat: 07-07-2021

Article thumbnail

Sursă foto: pnl.ro

Secretarul general adjunct al PNL București, Adrian Moraru, acuză că agenți privați de pază l-au îmbrâncit pe președintele partidului, Ludovic Orban: „A fost o premieră - președintele este îmbrâncit de niște gorile cu ceafa lată plătite să și care i-au zis să facă pași”.

„Mi-am propus să nu comentez alegerile interne. Dar aseară a fost o premieră. Președintele partidului este îmbrâncit de pe scena amplasată în curtea sediului central de niște gorile cu ceafa lată plătite să și care i-au zis să facă pași”, scrie Adrian Moraru pe Facebook, după alegerile de marți seara, de la PNL Sector 4.

Citește și: SCENE INCREDIBILE la alegerile PNL din Sectorul 4: Președintele Ludovic Orban a fost îmbrâncit de bodyguarzii aduși de tabăra lui Florin Cîțu

El reamintește și de episodul în care fostului lider al partidului Theodor Stolojan i s-a spus că nu este membru PNL.

„Putem să adăugăm și scena epocală, tot cu gorile, când fostului președinte/premier/europarlamentar Stolojan, șeful acestor alegeri interne, venit să își plătească cotizația i s-a spus pe același ton că nu știu cine e el și că să se care dracu de acolo că nu e în evidențele filialei. Festivalul democrației (abia incepe)”, conchide Moraru.

Președintele partidului, Ludovic Orban, ar fi fost îmbrâncit de bodyguarzii aduși la conferința de alegeri de la PNL Sector 4.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri