ÎNFIORĂTOR Un copil a fost CARBONIZAT în timp ce juca fotbal: TRAGEDIA s-a întâmplat la Botoșani

Autor: Cristi Șelaru, Redactor

Publicat: 30-04-2018

Actualizat: 30-04-2018

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Un copil în vârstă de 10 ani a murit electrocutat luni seară, pe un câmp din judeţul Botoşani unde juca fotbal, acolo aflându-se şi un panou electric. În momentul în care echipele de intervenţie au ajuns în zonă au găsit trupul băiatului carbonizat.

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Botoşani, pompierii au fost solicitaţi să intervină luni seara în satul Rădeni Noi, comuna Frumuşica, unde un copil s-a electrocutat, scrie news.ro.

Citește și: Fuziune colosală! Apare cel mai puternic lanț de supermarketuri de pe această piață

Cadrele medicale care au mers la faţa locului au constatat că băiatul în vârstă de 10 ani era carbonizat. Conform primelor informaţii, băiatul se afla pe un câmp unde juca fotbal, iar în zona respectivă se află şi un panou electric de care copilul s-ar fi apropiat.

Poliţiştii Inspectoratului de Poliţie Botoşani au deschis o anchetă pentru a stabili împrejurările exacte în care băiatul şi-a pierdut viaţa.

Citește și: Surprinzător! Ce meserie are soțul știristei Andreea Marinescu și ce preocupări neașteptate are acesta .

 

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri