Keşeru a marcat un gol şi a dat o pasă decisivă în meciul Ludogoreţ - Botev Plovdiv din campionatul bulgar

eusunt12.ro
keseru

Ludogoreţ a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Botev Plovdiv, într-o restanţă din etapa a XIII-a a campionatului bulgar de fotbal, potrivit news.ro.

Pentru gazde au marcat Keşeru '39 (p) şi Iankov '50, din pasa atacantului român, în timp ce Salif Cisse a redus din diferenţă, în minutul 89.

Citește și: Fostul militar britanic Lishman INTRĂ iar sub TUNUL DIICOT, după dosarul Ayahuasca - Este anchetat într-un nou dosar pentru evaziune și spălare de bani

Claudiu Keşeru a fost schimbat, în minutul 60, cu Mitkov. Tot la echipa campioană a Bulgariei, Dragoş Grigore a fost rezervă, iar Cosmin Moţi nu a făcut parte din lot.

În urma acestui rezultat, Ludogoreţ este lider, cu 39 de puncte din 16 jocuri. Lokomotiv Plovdiv este pe locul al doilea, cu 33 de puncte, la fel ca ŢSKA Sofia, de pe locul 3.

Botev Plovdiv este pe locul 12, antepenultimul, cu 14 puncte, la egalitate cu Montana, de pe locul 11.