Napoli îl răzbună pe Maradona: echipa a câștigat meciul cu Sampdoria, deși a fost condusă la pauză, scor 2-1

superteri Napoli

Recent redenumitul stadion „Diego Armando Maradona” din Napoli a fost duminică gazda partidei dintre Napoli și Sampdoria, încheiată cu scorul de 2-1.Napoletanii au fost conduși la pauză, scor 0-1, informează Mediafax.

Sampdoria a deschis scorul prin Jankto, în minutul 20, scor înregistrat și la pauză.

Motivați la vestiare de Gattuso, napoletanii au revenit și au întors scorul în minutele 53, prin Lozano, și 68, prin Petagna.

Napoli face 23 de puncte și e pe 3 la finele acestei etape, la un punct de locul 2 ocupat de Inter și la 3 puncte de AC Milan.