Premier League: Liverpool a învins pe Aston Villa cu 3-1 şi a urcat pe locul 6

Liverpool

Echipa engleză FC Liverpool a învins luni, în deplasare, formaţia Aston Villa, scor 3-1, în etapa a 17-a din Premier League, şi a urcat pe locul 6 în clasament, informează News.ro.

Elevii lui Jurgen Klopp au luat un avantaj de două goluri încă din prima repriză, când au înscris Salah (min. 5) şi van Dijk (min. 37).

În partea secundă gazdele au redus din diferenţă prin Watkins, în minutul 59, însă Klopp l-a introdus în joc pe tânărul spaniol de 18 ani Stefan Bajcetic, iar acesta a înscris două minute mai târziu golul care a adus liniştea în tabăra cormoranilor.

Cu această victorie, FC Liverpool are 25 de puncte şi se află pe locul 6 în Premier League.