DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

PRO TV a fost UMILITĂ de Revelion: Antena 1, lider detașat, SURPRIZĂ URIAȘĂ pe locul 2

romania tv
revelion 2017

Topul audiențelor în noaptea dintre ani a fost câștigat pentru a 17-a oară consecutiv de Antena 1 cu un program de Revelion prezentat Dan Negru. România TV a fost surpriza serii: postul de știri a fost pe locul doi pe țară și la orașe.

Vezi și: CONDAMNAȚI la ÎNCHISOARE în ultima zi a anului: Un important politician și un șef din fotbal

Revelionul Starurilor cu Dan Negru a fost cel mai urmărit program difuzat de Antena 1 pe tot parcursul anului 2016. În minutul de aur, peste 4,3 milioane de români, aproape un sfert din populație, se uita la programul de pe Antena 1. La nivel național și la orașe, Revelionul de pe Antena 1 a avut cifre de trei ori mai mari decât locul al doilea, ocupat de România TV, anunță paginademedia

Pe publicul comercial, avansul Antenei 1 a fost si mai mare: Revelionul cu Dan Negru a avut cifre de cinci ori mai mari decât locul doi, ocupat de Pro TV. România TV a fost pe locul al treilea.

Audiența posturilor TV în noaptea de Revelion, pe intervalul 22.00-2.00, la nivel NAȚIONAL

NATIONAL Persoane Rtg% Shr%
1Antena 13.079.00017.236.3
2Romania TV849.0004.710
3TVR 1558.0003.16.6
4ETNO437.0002.45.2
5Kanal D428.0002.45
6Pro TV409.0002.34.8
7National TV304.0001.73.6
8Antena Stars231.0001.32.7
9Antena 3211.0001.22.5
10TVR 2196.0001.12.3

 

*Rating: numărul/procentul de telespectatori care s-au uitat la un post TV din totalul deținătorilor de televizoare din România.
**Share/Cotă de piață: procentul de telespectatori care au ales un post TV din totalul celor care se uitau la televizor la momentul respectiv.

Audiența posturilor TV în noaptea de Revelion, pe intervalul 22.00-2.00, la nivel URBAN:

URBAN Persoane Rtg% Shr%
1Antena 11.588.00016.334.6
2Romania TV469.0004.810.2
3TVR 1313.0003.26.8
4Pro TV266.0002.75.8
5Kanal D209.0002.14.6
6Antena 3176.0001.83.8
7ETNO149.0001.53.3
8National TV149.0001.53.2
9Antena Stars117.0001.22.6
10TVR 2109.0001.12.4

 

*Rating: numărul/procentul de telespectatori care s-au uitat la un post TV din totalul deținătorilor de televizoare de la oraș.
**Share/Cotă de piață: procentul de telespectatori care au ales un post TV din totalul celor care se uitau la televizor la momentul respectiv.

Audiența posturilor TV în noaptea de Revelion, pe intervalul 22.00-2.00, la nivel COMERCIAL:

COMERCIAL Persoane Rtg% Shr%
1Antena 1753.00016.740.5
2Pro TV140.0003.17.6
3Romania TV110.0002.45.9
4Kanal D87.0001.94.7
5TVR 181.0001.84.3
6Antena 374.0001.64
7National TV51.0001.12.7
8Antena Stars47.00012.5
9ETNO46.00012.5
10TVR 243.00012.3

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.