România, 'îngropată' de Tamaş: Naţionala păstrează şanse mici la primul loc în grupă, după 0-0 cu Serbia pe Naţional Arena

news.ro
nationala romania

Naționala României a înregistrat o nouă remiză cu selecționata Serbiei. După 2-2 în partida tur, pe Arena Națională, meciul s-a încheiat 0-0.

Sub privirile a 48,513 spectatori, tricolorii lui Contra nu au reușit să marcheze niciun gol, ba chiar au rămas în 10 la finalul primei reprize.

Tamaș l-a faultat în careu pe Tadic, a văzut roșu, iar Serbia a primit penalty de la centralul Kevin Blom. Același Tadic nu a reușit să profite de lovitura de la punctul cu var, iar poarta lui Tătărușanu a rămas intactă.

În repriza a doua, ocaziile au curs de partea românilor și sârbilor, însă meciul s-a încheiat 0-0.