Fostul șef al Federației Române de Box, Rudel Obraja, condamnat în Gala Bute, a declarat pentru Antena 3 că i s-a cerut în toaleta DNA „să o dea pe Udrea”.
„Am spus foarte clar, asta doreau, sa o ia pe Udrea. Mie mi s-au cerut inclusiv in patru moduri, inclusiv in toaleta DNA mi s-a cerut sa o dau pe Udrea si pe Basescu, asta au vrut, sunt conflictele lor, ei se bat pe miliarde”, a declarat Rudel Obreja, pentru Antena 3.
Rudel Obreja a fost eliberat recent din închisoare, după ce Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a dispus suspendarea executării pedepsei ca urmare a deciziei CCR privind completele de 5 judecători.
Obreja a fost condamnat la cinci ani închisoare în dosarul "Gala Bute", dosar în care Elena Udrea a primit 6 ani de închisoare.
Comentează