Serie A: Empoli, echipa lui Răzvan Marin, a cedat pe teren propriu în faţa lui Inter

sampnews24.com
inter milano

Echipa italiană Inter Milano a învins duminică, în deplasare, scor 1-0, formaţia Empoli, în etapa a cincea din Serie A, conform news.ro.

Empoli, cu Răzvan Marin titular, a fost dominată în prima repriză, milanezii presând şi având chiar şi un gol anulat, în minutul 35, la Marcus Thuram. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 51, când a înscris Federico Dimarco. Gazdele au avut o şansă în minutul 66, la lovitura liberă executată de Ranocchia. Răzvan Marin a fost înlocuit în minutul 69, iar Empoli s-a dovedit periculoasă pe final de meci, însă Sommer a fost la post. S-a încheiat 1-0 pentru Inter, care este pe primul în clasament, cu 15 puncte din tot atâtea posibile.

Empoli ocupă ultimul loc în Serie A, al 18-lea, având cinci înfrângeri şi nici un gol marcat în primele cinci etape.