Victorie pentru Dinamo care a învins în deplasare Poli Iaşi, scor 1-0, în Liga I. Doi jucători au fost eliminaţi

fcdinamo.ro
Mircea Axente, FC Dinamo București

Formaţia Dinamo a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa CSM Politehnica Iaşi, într-un meci din etapa a cincea a play-out-ului Ligii I, potrivit news.ro.

Golul a fost marcat de Dan Nistor, în minutul 52, din penalti.

În minutul 63, de la gazde a fost eliminat Sanoh, iar în minutul 68 a primit cartonaş roşu şi Reda Jaadi, de la oaspeţi.

Politehnica Iaşi: D. Rusu – L. Rus, Gardoş (Qaka ’71), Frăsinescu, Sin – Mihalache, Cioinac (Nascimento ’52) – Sanoh, J. Teixeira, Panţîru (Pipos ’74) – Platini. Antrenor: Flavius Stoican

Dinamo: Muţiu – Dussaut, F. Mallo, D. Ciobotariu, Aliji – Sorescu (Christovao ’77), Kabashi (Ndiaye ’46), Nistor, Reda Jaadi – Montini, (Nabil Jaadi ’74) Papazoglou. Antrenor: Mircea Rednic

Cartonaşe galbene: Sanoh ’15, ’63, Rus ’51, Qaka ’76 / Ciobotariu ’31, Sorescu ’39, Montini ’66, Muţiu ’79, Aliji ‘90

Cartonaşe roşii: Sanoh ’63 / Reda Jaadi ‘68

Arbitri: Andrei Chivulete - Andrei Constantinescu, Bucsi Imre-Laszlo - Adrian Cojocaru

Observatori: Liviu Ciubotariu, Bogdan Buhuş.