Voluntariul a obținut prima victorie din campionat, cu Petrolul / VIDEO

voluntari steaua

Sebastian Colțescu a comis-o din nou, la al doilea meci după suspendarea primită după Astra - Steaua, 2-0, cînd a anulat eronat două goluri ale campioanei României.

Arbitrul a distrus din nou un meci. Este vorba despre Voluntari - Petrolul, scor 1-0. În minutul 15, Alexandru Benga trebuia eliminat după ce l-a lovit cu cotul în figură pe Adrian Bălan.

VEZI golul AICI

Peste doar 4 minute, Colțescu a ieșit din nou la rampă și a acordat aiurea penalty după ce Adrian Bălan se împiedică de Peteleu, fără ca fundașul Petrolului să aibă vreo intenție să-l agațe.

Imediat după pauză, Alexandru Benga l-a tras în careu pe Iorga, iar Colțescu nu a dictat penalty. Reluările TV arată că arbitrul oltean a greșit.

În minutul 86, Colțescu nu a acordat penalty pentru cei de la Voluntari. Același Iorga e ținut de tricou în fața porții, dar de această dată de către Tudose. Și aici reluările demonstrează contrariul deciziei luate de "central”.