CSU a bătut cu 2-0 pe Gaz Metan Mediaş şi a urcat pe locul 2 în Liga I / VIDEO

gsp.ro
CSU Craiova

CSU a învins-o clar pe Gaz Metan Mediaș, scor 2-0, în cel de-al doilea meci al etapei a opta din Liga 1. Echipa lui Mangia a ajuns la cea de-a patra victorie consecutivă și a urcat pe locul doi.

VIDEO CU GOLURILE

Jucătorii lui Mangia au ratat din toate pozițiile, însă au fost salvați de Gustavo, în minutul 55: servit ideal de un Băluță aflat în formă, brazilianul l-a învins fără emoții pe Pleșca. Echipa antrenată de Devis Mangia a marcat al doilea gol în minutul 86. Dimitrov a avansat curajos în bandă, i-a centrat lui Burlacu, acesta învingându-l cu mult calm pe portarul oaspeților. La cei 20 de ani ai săi, Andrei Burlacu a reușit primul gol al carierei în Liga 1. Grație victoriei, CSU a urcat pe locul doi, cu 18 puncte, la un singur punct de liderul CFR Cluj. Gaz Metan rămâne pe locul 12, cu patru puncte, iar ardelenii vor avea mult de muncit dacă vor să rămână în Liga 1 și din sezonul viitor.