Succes categoric al Simonei Halep: Şi-a SPULBERAT adversara în finala BRD Bucharest Open

Simona Halep a câștigat categoric finala de la BRD Bucharest Open. Românca n-a avut milă de ocupanta locului 66 WTA, Anastasija Sevastova. Halep n-a pierdut nici un game, câștigând finala în mai puțin de o oră (47 de minute), scor 6-0 ,6-0. Primul set a durat doar 21 de minute, informează gsp.ro.

Letona de 26 de ani, care era a 7-a favorită a turneului, câștigase 3 dintre ultimele 4 meciuri cu Simona Halep, însă ultimul succes datează din 2011. Sevastova a eliminat în drumul spre finală două românce. Este vorba despre Gabriela Ruse și Patricia Țig.

Simona Halep câştigă a doua oară tunerul de la Bucureşti. Este al doilea trofeu pentru română din 2016, după cel de la Madrid.