FCSB - FC Voluntari, scor 1-1, în Superliga. Ilfovenii au egalat din penalti în minutul 90+7

Voluntari FCSB

Formaţia FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1, luni, pe teren propriu, cu FC Voluntari, într-un meci contând pentru etapa a X-a din Superliga de fotbal. Ilfovenii au reuşit să egaleze în minutul 90+7, printr-un gol marcat din penalti în minutul 90+7, anunță news.ro.

Pentru FCSB a marcat Miculescu, în minutul 82, iar pentru FC Voluntari a înscris Nemec din penalti, în minutul 90+7.

În minutul 16, Matricardi a marcat, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

FCSB: Târnovanu - Boboc, Dawa, Tamm, Radunovic - Olaru (Oaidă '77), Edjouma, Oct. Popescu (Radaslavescu '54)- Cordea (Dulca '89), Compagno, Coman (Miculescu '54). Antrenor: Nicolae Dică

FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Costin (Droppa '65), Tavares (Lopes '70), Meleke, Marrone - Raţă, Damaşcan, Florea (Nemec '64). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Cartonaşe galbene: Edjouma '68, '86 / Raţă '26, Costin '45+1

Cartonaş roşu: Edjouma '86

Arbitri: Marcel Bîrsan - Marius Marica, Radu Ghinguleac - Sebastian Colţescu

Camera VAR:: Adrian Cojocaru, Vladimir Urzică

Observatori: Vasile Bratu, Ioan Mironaş.

FCSB - FC Voluntari 1-1

Clasament: 1. Farul Constanţa - 21 puncte; 2. Rapid - 21 puncte; 3. FC Hermannstadt - 19 puncte; 4. Petrolul -17 puncte; 5. CFR Cluj - 15 puncte; 6. UTA Arad - 15 puncte; 7. FC U Craiova 1948 - 14 puncte; 9. Universitatea Craiova - 14 puncte; 9. Sepsi OSK - 13 puncte; 10. FC Argeş - 13 puncte; 11. FC Botoşani - 12 puncte; 12. FC Voluntari - 9 puncte; 13. FCSB - 8 puncte; 14. Universitatea Cluj - 7 puncte; 15. CS Mioveni - 6 puncte; 16. Chindia Târgovişte - 3 puncte.