Frosinone a retrogradat în Serie B, după ce a remizat, scor 2-2, cu Sassuolo

descopera.ro
fotbal minge

Formaţia Frosinone a retrogradat, duminică, în Serie B, după ce a remizat, în deplasare, scor 2-2, cu Sassuolo, într-un meci din etapa a XXXV-a a campionatului Italiei, în care a condus cu 2-0, potrivit news.ro.

Au marcat Sammarco ‘8 şi Paganini ’36 pentru Frosinone, respectiv Ferrari ’66 şi Boga ’77 pentru Sassuolo.

Cu trei etape înainte de finalul sezonului, Frosinone este pe penultimul loc în clasament, cu 24 de puncte, cu zece mai puţine decât ultima echipă aflată pe o poziţie neretrogradabilă, Udinese. În Serie B a retrogradat şi Chievo, care este ultima clasată.

Alte rezultate din Serie A:

Empoli – Fiorentina 1-0

A marcat: Farias ‘54

Parma – Sampdoria 3-3

Au marcat: Gazzola ‘2, Kucka ’67 (penalti), Bastoni ’71 / Quagliarella ’28 (penalti), ’61, Defrel ‘38

În minutul 88, de la oaspeţi a fost eliminat Colley, iar în minutul 90+1 a primit cartonaş roşu şi Kucka, de la gazde.

Lazio Roma – Atalanta 1-3

Au marcat: Parolo ‘3 / Zapata ’22, Castagne ’58, Wallace ’76 (autogol)

Partidele Genoa – AS Roma şi Napoli – Cagliari au loc tot duminică, iar întâlnirea AC Milan – Sampdoria se va disputa luni.