Noi rezultate SURPRIZĂ în Europa League: Favoritele TREMURĂ pentru calificarea în sferturi - Ştefan Radu, aproape de ELIMINARE / VIDEO

captura youtube
europa league

Seara manşei tur din optimile Europa League s-a terminat cu noi surprize de proporţii. După înfrângerile şoc ale celor de la Borusssia Dortmund şi AC Milan, a venit altor favorite să tremure pentru calificare.

Lazio cu Ştefan Radu titular nu a reuşit decât un egal, 2-2, acasă cu Dinamo kiev şi tremură serios pentru calificare. Fosta adversară a Stelei a fost chiar condusă pe Olimpico. Nemţii de la Leipzig au avut 2-0 în faţa milionarilor de la Zenit, dar a primit gol pe final de meci şi calificarea se va decide în Rusia.

Lazio - Dinamo Kiev 2-2 VIDEO

Marseille - Bilbao 3-1 VIDEO

Marseille a bătut-o cu 3-1 pe Bilbao şi are prima şansă la calificare înaintea returului din Ţara Bascilor.  Sporting Lisabona a bătut-o cu 2-0 pe Plzen şi e aproape calificată în sferturi.

Leipzig - Zenit 2-1 VIDEO

Sporting Lisabona - Plzen 2-0 VIDEO

AC Milan - Arsenal 0-2 VIDEO

Dortmund - Salzburg 1-2 VIDEO

Atletico Madrid - Lokomotiv Moscova 3-0 VIDEO

CSKA Moscova - Lyon 0-1 VIDEO .