Răzvan Lucescu e neînfrânt cu Paok Salonic în campionatul Greciei: Fostul stelist Fernando Varela a marcat golul victoriei cu Lamia

Răzvan Lucescu

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Lamia, într-un meci din etapa a XII-a a campionatului Greciei. Alin Toşca a fost rezervă la liderul din Grecia. Golul a fost marcat de Fernando Varela, în minutul 54, informează news.ro.

În minutul 63, de la formaţia lui Lucescu şi Toşca a fost eliminat Canas. PAOK Salonic este lider în clasament, cu 32 de puncte, neavând nicio înfrângere în acest sezon (11 victorii, o remiză). Echipa din Salonic ar fi avut 34 de puncte, dar a început sezonul cu o penalizare de două puncte. Lamia se află pe poziţia 12, cu 11 puncte.