Domnului procuror Romulus Dan Varga - rezistența #rezist este apărată de Secția de urmărire penală și criminalistică din PÎCCJ?!

Autor: Cristiana-Irina Anghel, jurist

Publicat: 04-03-2019

Actualizat: 06-03-2019

Article thumbnail

Sursă foto: http://m.luju.ro/magistrati-patati-la-miting-aproximativ-100-de-persoane-s-au-suit-pe-treptele-palatului-de-justitie-ca-sa-protesteze-impotriva-oug-7-2019-de-modificare-a-legilor-justiei-printre-ei-procurorul-dna-marius-bulancea-care-l-a-dat-jos-abuziv-pe

OMERTA PRESEI
S-au împlinit astăzi 6 luni de la înregistrarea dosarului (04 septembrie 2018). Milioane de lei primite de USR de la bugetul public, partid înființat prin fals și uz de fals.
Îi favorizați astfel încât să participe și la alegerile europarlamentare deși partidul ar fi trebuit radiat de peste 2 ani (mai bine zis nu ar fi trebuit înregistrat legal)?!
Săptămâna viitoare trimit plângere la Inspecția judiciară și la Secția de investigare a infracțiunilor din justiție.
Nu. Nu fac niciun joc politic. Am plecat din politică din ianuarie 2017, atunci când am constatat că politicienii ”se fac frate cu dracul pentru a trece puntea”.
Prin urmare, nu mă veți putea opri. Decât dacă mă ucideți.
Și nu. Nu este nici amenințare, nici șantaj.
Cu speranța că ați înțeles corect mesajul,

 

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri