Incendiu la un tren în gara Vlăduleni din judeţul Olt - Nu sunt victime

Autor: Cătălin Lupășteanu

Publicat: 02-08-2020

Actualizat: 02-08-2020

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Un incendiu a izbucnit duminică la un tren care staţiona în gara Vlăduleni, informează Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Olt, care precizează că în el se aflau aproximativ 40 călători care s-au evacuat în siguranţă, potrivit Agerpres.

''Incendiu la un tren aflat staţionat în gara Vlăduleni. În tren se aflau aproximativ 40 călători care s-au evacuat în siguranţă. Nu sunt victime'', menţionează ISU Olt.

Citește și: Șefii Grupului Naval Sulina, cei datori să supravegheze ce intră din Marea Neagră, SCAPĂ 'basma curată' în dosarul drogurilor pierdute în larg

La faţa locului acţionează două autospeciale de stingere de la Garda Osica de Sus şi Detaşamentul Caracal şi un echipaj SMURD.

''Incendiul este localizat, se manifestă la materiale combustibile de la compartimentul motor'', mai arată sursa citată.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri