Valentin Mihăilă, fostul jucător al Universității Craiova, a debutat în Serie A

facebook.com
Serie A

Încă un tânăr jucător român a debutat în Serie A (Italia). Valentin Mihăilă s-a transferat la Parma în vara anului trecut, de la Universitatea Craiova, și nu a jucat până duminică nici un minut pentru gruparea italiană, fiind accidentat mult timp.

Valentin Mihăilă (20 ani) a atras atenția după jocurile sale de la echipa de club, dar și de la naționala de Under 21, pentru care a și înscris un gol împotriva Finlandei, potrivit mediafax.ro.

Duminică, românul a fost introdus în teren pe minutul 75 al partidei dintre Parma și AC Torino, înlocuindu-l pe Karamoh. Parma a pierdut pe teren propriu cu 0-3, ultimele două goluri fiind marcate după intrarea în teren a lui Mihăilă.

Echipa românului nu se află într-o situație prea fericită, ocupând după această înfrângere locul 16 în clasament, cu doar 12 puncte în 15 meciuri.