DESCARCA APLICATIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
FII LA CURENT CU STIRILE DIN CATEGORIA TA PREFERATA: URMARESTE-NE

Chiajna a fost învinsă, acasă, de Voluntari / VIDEO

FC Voluntari

FC Voluntari s-a impus în deplasare pe terenul Concordiei Chiajna, 2-0, și scapă de eventuale emoții în lupta pentru evitarea retrogradării.

Ambele goluri ale partidei au fost marcate de Adrian Bălan. Atacantul Voluntariului a deschis scorul după 19 minute, printr-o lovitură de cap. În minutul 30, Bălan a reușit "dubla" după ce a executat perfect o lovitură liberă, la colțul scurt, scrie gsp.ro.

Vezi golurile AICI

Echipa antrenată de Claudiu Niculescu a mai trimis o dată balonul în poartă, în minutul 34, dar golul lui Spahija a fost anulat pentru un fault în atac comis asupra lui Bejan.

După pauză, gazdele au avut și ele un gol anulat pentru fault în atac. Cristescu a trimis mingea în plasă, dar Georghe Rădulescu a considerat că mijlocașul Chiajnei l-a faultat pe portarul celor de la Voluntari, Balauru.

Cu victoria de azi, Voluntari a ajuns la 24 de puncte și ocupă poziția a patra în play-out, la 8 puncte de locurile retrogradabile. Chiajna rămâne pe penultima poziție, cu 16 puncte.