Florin Andone, 'DEMONUL' lui Deportivo împotriva campioanei Europei: Real Madrid a câștigat clar la La Coruna - VIDEO

Florin Andone Real Madrid

Real Madrid, campioana en-titre din Spania, a debutat cu succes în noul sezon din La Liga, obținând o victorie reconfortantă pe terenul lui Deportivo La Coruña, scor 3-0.

Depor a început mai bine și a irosit două mari ocazii în primele 10 minute, ambele ratate de Florin Andone. Atacantul naționalei a fost blocat de fiecare dată de Keylor Navas, anunță gsp.ro.

Treptat, Real a intrat în joc, iar deschiderea de scor a fost inevitabilă. Bale a înscris din câțiva metri în minutul 20, după o faza creată de Modrici și Benzema.

Avanajul madrilenilor a fost majorat de Casemiro șapte minute mai târziu. Brazilianul a îndeplinit o simplă formalitate după pasa ideală venită de la

Marcelo.

Real a făcut 3-0 în minutul 62, Toni Kroos marcând cu un șut de la marginea careului după ce a fost servit ideal de Bale.

Andone a mai avut o ocazie uriașă în minutul 59, lovitura sa de cap fiind scoasă de pe linia porții de Sergio Ramos.

Românul a avut șansa să înscrie în minutul 89, dar penalty-ul executat de el a fost blocat de Navas.

S-a terminat 0-3, iar jocul solid arătat de Real o transformă în favorita principală la cucerirea campionatului în Spania.

Deportivo La Coruña - Real Madrid 0-3

Au marcat: Bale 20, Casemiro 27, Kroos 62