Voluntariul s-a calificat în semifinalele Cupei României: Victorie dramatică la Mioveni / VIDEO

FC Voluntari

FC Voluntari s-a calificat în premieră în semifinalele Cupei României, după victoria dramatică obținută pe terenul lui CS Mioveni, scor 2-1. Ilfovenii au deschis scorul după doar 13 minute, atunci când veteranul Cernat a înscris după un șut superb de la 20 metri.

Avantajul ilfovenilor a durat până în minutul 35, după ce Andrei Neagoe a egalat pentrua argeșeni dintr-o lovitură liberă de la 22 metri, care l-a surprins pe goalkeeper-ul Gavrilaș. Oaspeții au dat lovitura în prelungiri, marcând după un șut deviat al lui Gabriel Deac de la marginea careului. Este pentru prima oară în istoria echipei înființate în 2010 când reușește să acceadă în careul de ași al Cupei României. Ilfovenii se alătură astfel lui ACS Poli în semifinale, care s-a calificat ieri în penultimul act al Cupei după victoria obținută în fața lui CFR Cluj.