Botoşaniul a 'îngropat' Voluntariul lui Mitică Dragomir: Victoria care îi salvează / VIDEO

voluntari botosani

FC Botoșani s-a impus categoric în fața celor de la FC Voluntari, scor 4-2, într-un meci important pentru salvarea de la retrogradare.

Moldovenii au început foarte bine și după 31 de minute conduceau cu 2-0, dar până la pauză, ilfovenii au redus din diferență.

Repriza a doua a fost la fel de spectaculoasă și s-a desfășurat după același scenariu. FC Botoșani a marcat rapid două goluri, conducând cu 4-1, iar scorul final a fost stabilit de Pancu, în minutul 77, din penalty.

După această victorie, FC Botoșani urcă pe locul 4 în play-out, cu 27 de puncte acumulate. FC Voluntari rămâne pe locul 6, loc care duce la baraj, având 22 de puncte, anunţă gsp.ro.