Halep a ÎNVINS! Victorie EXPLOZIVĂ în primul meci la Turneul Campioanelor

twitter.com
simona halep

Victorie incredibilă a Simonei Halep în primul ei meci la Turneul Campioanelor. Românca a reuşit să o înfrângă pe franţuzoaica Caroline Garcia cu scorul 6-4, 6-2, dupa un meci de aproape 1 oră şi 20 de minute.

A fost o confruntare continuă între cele două jucătoare, însă românca a profitat de serviciile slabe ale Carolinei şi a dominat-o cu fiecare ocazie.

Românca a avut o evoluție excelentă, deși a început greu. Garcia s-a aflat la conducerea punctelor în primele game-uri, dar Simona a revenit și a preluat conducerea, câștigând primul set.

În setul doi, jucătoarea noastră a jucat perfect, reușind două break-uri și cedând doar două game-uri. Simona a servit foarte bine, mai ales în setul doi, când nu i-a permis Carolinei să conducă punctele.