Gigi Becali, prima reacție după ce FCSB a câștigat titlul de campioană: 'Putea să fie 5-1 / Trebuie să iau 7-8 jucători neapărat'

gsp.ro
gigi becali

Gigi Becali a declarat, sâmbătă seară, după ce FCSB a câştigat titlul, că trebuie neapărat să aducă la echipă şapte sau opt jucători, deoarece doreşte ca în sezo ul viitor echipa să ajungă în cupele europene cât mai departe.

“Noi nu trebuie să uităm niciodată şi trebuie să analizăm ce se întâmplă în fotbalul românesc. Dinamo, Rapid... Ăsta este meritul meu, că am ţinut echipa tot timpul în frunte. Ce s-a întâmplat în seara asta este cununna. Noi am câştigat en fanfare. Putea să fie 5-1. Acum suntem campioni. Să se bucure toată lumea... Acum noi trebuie să vedem ce înseamnă titlul ăsta. Pentru ce l-am luat? Dacă nu mergem în cupele europene degeaba. Nu mă interesează titlul dacă nu mă duc în cupele europene. Trebuie să iau 7-8 jucători neapărat. Din campionatul românesc vreo trei îi ştiu. Alibec, poate Louis Monteanu, mai sunt şi de la Craiova... Vreau să iau jucători pe care mâine să-i pun să joace”, a spus Becali la Digi Sport.

Florinel Coman – Am simţit că va fi seara noastră

Florinel Coman a declarat, după ce FCSB a câştigat titlul, că a a avut încredere în colegii săi şi a simţit că va fi seara lor.

Coman nu a jucat în meciul cu Farul, care le-a adus bucureştenilor titlul.

„Aveam încredere în băieţi, simţeam că va fi seara noastră şi că ne vom bucura împreună. Trebuie să sărbătorim acum i vom vedea după. Cel mai emoţionant a fost al doilea gol”, a afirmat fotbalistul la Prima Sport.

Formaţia FCSB a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 echipa Farul Constanţa, în etapa a şaptea a play-off-ului Superligii, şi a câştigat titlul de campioană. Precedentul titlu al bucureştenilor data din 2015. În actualul sezon, cu trei etape înainte de final, FCSB are 49 de puncte, în timp ce Farul, locul doi, are 35.