DESCARCÄ‚ APLICAÈšIA: iTunes app Android app on Google Play

Zlatan Ibrahimovici a făcut show în Liga Campionilor

reuters
Zlatan Ibrahimovici

Liga Campionilor a reînceput în forţă cu partidele din optimile de finală dintre PSG - Chelsea şi Benfica - Zenit St. Petersburg.

Parizienii au învins cu 2-1 formaţia londoneză. În celălalt meci, Benfica a obţinut victoria în faţa lui Zenit în prelungirile partidei prin Jonas, scor 1-0. Francezii au deschis scorul în minutul 39 după o lovitură liberă executată frumos de Ibrahimovici de la 25 de metri. De partea cealaltă, John Obi Mikel a egalat în prelungirile primei părţi după o deviere a lui Costa în careu. Cavani n-a lăsat lucrurile aşa şi a marcat golul victoriei în minutul 78, spune gsp.

Celelalte meciuri din " optimi" care urmează să se joace mâine, respectiv peste o săptămână:

Gent - Wolfsburg, miercuri, 21:45

AS Roma - Real Madrid, miercuri, 21:45